ślub

Fotografia ślubna w Gdańsku - najpiękniejsze miejsca na plenery ślubne

Mówi się, że Trójmiasto to przyjazne miejsce do życia i pracy. Tętniąca życiem metropolia rozpościera się między linią brzegową Bałtyku a pozostałościami polodowcowymi w postaci porośniętych lasami wzgórz morenowych. Różnorodność przyrodnicza oraz wynikająca z działalności człowieka na przestrzeni wieków sprawia, że zarówno jedne, jak i drugie twory są wdzięcznymi modelami na powstających zdjęciach. Ogromne pole do popisu mają zatem artyści zajmujący się fotografią ślubną w Trójmieście.

Która młoda w Polsce nie marzy o sesji zdjęciowej na molo w Gdyni Orłowie o wschodzie słońca, mając za sobą zjawiskowe formacje klifowe? Takich miejsc jest o wiele więcej. Również fotograf ślubny w Gdańsku nie będzie miał problemu z wyborem miejsca na sesję zdjęciową dla nowożeńców. Wystarczy jedynie poznać potrzeby klientów. Bogata, wielowiekowa historia Gdańska oraz otoczenie przyrodnicze dostarczą mnóstwa inspiracji do uchwycenia na fotografii uczuć łączących dwoje ludzi.

Molo w Gdańsku - Brzeźno i plaża

Plaża i molo w Brzeźnie to "żelazny punkt" na romantyczne sesje zdjęciowe. Błękitne, spokojne morze i wschód słońca - nie jedna para marzy o fotografiach na tak pięknym tle. Stąd też nie dziwią nikogo wędrówki osób ubranych w eleganckie suknie i garnitury w dni powszednie, najczęściej wczesnym porankiem. Poza uchwyceniem momentu ukazujących się na horyzoncie pierwszych promieni słonecznych, o tej porze najczęściej nie ma jeszcze zbyt wielu spacerowiczów.

W morzu zieleni

Nie jest to jedyna atrakcja przyrodnicza będącym idealnym tłem dla fotografii. Osoby pragnące sesji wśród starannie wypielęgnowanych ogrodów powinny udać się do Parku Oliwskiego. Pałac Opatów, Ogród Japoński czy ogród botaniczny to jedne z kilku miejsc, które mogą stanowić tło niezapomnianej sesji zdjęciowej. Zielone korony drzew harmonijnie współgrają z bogactwem kolorów kwitnących kwiatów. Wszystko to sprawia, że miejsce to figuruje na liście propozycji wielu fotografów ślubnych w Trójmieście.

Urokliwe Stare Miasto

Równie pięknie prezentować się będą w obiektywie aparatu zabytkowe kamienice Starego Miasta bądź inne charakterystyczne budowle, np. drewniany żuraw przy brzegu Motławy, fontanna Neptuna czy dwór Artusa. Można powiedzieć, że nie ma w zabytkowej części miasta uliczki, która nie stanowiłaby efektownego tła do pamiątkowych fotografii.

Wśród żelaza, stali i odrapanych murów.

Ciekawym, choć nie oczywistym miejscem na sesje ślubne może być zaniedbana dzielnica Gdańska - Orunia. Dawno nieremontowane budynki przypominają czasy powojenne, jednak mogą stanowić ciekawy kontrast dla elegancko odzianych Państwa młodych. Podobny klimat mają wyłączone z eksploatacji perony kolejowe, np. Gdańsk Kolonia. Zakochanych w klimacie industrialnym czeka w tym mieście nie lada gratka, czyli zabytkowe dźwigi stoczniowe. Jednym z chętniej wybieranych miejsc do wykonania fotografii jest kładka nad peronem SKM Gdańsk Stocznia. Roztacza się z niej idealny widok na majestatyczne dźwigi.

Warto odwiedzić opisane wyżej okolice - nie tylko przy okazji udziału w sesji fotograficznej.