usta

Jak efektownie powiększyć usta?

Do zabiegów medycyny estetycznej przekonuje się coraz więcej osób. Szczególną popularnością cieszy się zabieg powiększania ust, ponieważ może on diametralnie odmienić wygląd twarzy i poprawić jej proporcje. Jakie metody powiększania są najbardziej efektywne?

Jak powiększyć usta?

Wiele osób próbuje powiększać usta za pomocą różnych domowych sposobów lub z wykorzystaniem specjalnych produktów kosmetycznych, jednak takie powiększanie nie daje spektakularnego efektu, który utrzyma się na dłuższy czas. W gabinetach medycyny estetycznej można spotkać się z szeroką ofertą zabiegów, które mają na celu zwiększenie objętości ust i nadanie im pożądanego kształtu. Nie ma jednego idealnego zabiegu, ponieważ każdy charakteryzuje się inną trwałością czy też daje odmienny efekt.

Najpopularniejszym zabiegiem jest powiększanie ust przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego. Jak powiększyć usta kwasem hialuronowym? Zabieg ten jest krótki, niemalże bezbolesny, a okres rekonwalescencji wynosi zaledwie kilka dni. Powiększanie ust polega na wstrzyknięciu tej substancji w tkanki, dzięki czemu wargi niemalże od razu są dużo większe. Usta po zabiegu są spuchnięte, mogą pojawić się niewielkie siniaki, jednak już po 24h można pomalować je szminką i ukryć ewentualne niedoskonałości. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie i z czasem się rozkłada, więc zabieg należy powtarzać, aby efekt się utrzymywał.

Jak powiększyć usta bez botoksu?

Wiele osób mylnie przyjmuje, że niemalże w każdym zabiegu medycyny estetycznej wykorzystuje się toksynę botulinową. Nic bardziej mylnego! Do powiększania ust stosuje się wspomniany już kwas hialuronowy czy też tkankę tłuszczową pacjenta.

Wstrzyknięcie botoksu powoduje, że mięśnie twarzy samoistnie się osłabiają, dlatego też nie zdobył dużej popularności w kontekście powiększania ust. Istnieją jednak zabiegi, w których botoks jest wstrzykiwany nad wargami lub pod nimi, dzięki czemu spięte mięśnie ulegają rozluźnieniu, a usta naturalnie się powiększają.

Jak powiększyć usta na stałe?

Wizja faktu, że niemalże każdy zabieg powiększania ust należy powtarzać, nie jest zachęcająca dla licznej grupy zainteresowanych. Warto jednak wspomnieć, że właśnie stałe powtarzanie procedury może zagwarantować naturalny wygląd powiększonych ust.

Istnieje metoda powiększania, dzięki której zyskamy duże usta na długie lata. Chodzi tutaj mianowicie o wstawienie implantu. Silikonowe tworzywo jest wkładane do ust przez specjalne nacięcia, które wykonuje się od wewnętrznej strony warg, aby blizny nie były widoczne. Należy podkreślić, że nie jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, a operacja plastyczna, której efekt jest stały. Okres rekonwalescencji jest dłuższy, a cena zdecydowanie wyższa. Jeśli nie spodoba nam się efekt operacji plastycznej, wówczas jedyną możliwością jest całkowite wyjęcie implantu.

Gdzie szukać specjalistów od powiększania ust?

Powiększanie ust zawsze wiąże się z ingerencją w wygląd twarzy, więc każdy chce, aby zabieg wykonał profesjonalista. Nieoperacyjną procedurę powiększania ust może przeprowadzić zarówno lekarz, jak i kosmetolog. Pojawiają się głosy, że jedynie lekarze powinni być uprawnieni do wykonania tego zabiegu, jednak obecnie nie jest to w żaden sposób uregulowanie prawne. Jak powszechnie wiadomo, czasem kosmetolog wykonuje zdecydowanie lepszą pracę niż lekarz - nie ma tutaj reguły. Co więcej, procedura powiększania ust wykonywana przez lekarza będzie zazwyczaj droższa, a niekoniecznie bardziej efektywna.

Powiększanie ust - w Warszawie jest szczególnie dużo gabinetów medycyny estetycznej, które cieszą się znakomitymi opiniami. To właśnie w stolicy najlepiej jest poszukiwać specjalisty, ponieważ większość z nich została już oceniona przez klientów, a ich recenzje są rzetelne. W Warszawie każdy kolejny gabinet to konkurencja, więc specjaliści stale wyprzedzają się w odbywanych szkoleniach i kursach, tak aby ciągle udoskonalać swoje umiejętności.