dom

Dlaczego warto zainwestować w funkcjonalny dom?

Stworzenie funkcjonalnego domu nie jest łatwym zadaniem i wymaga czasu. Jednak jeśli zależy nam na najwyższym poziomie komfortu, bezpieczeństwie i wygodzie, warto zainwestować w praktyczne rozwiązania.

Czym właściwie jest funkcjonalny dom?

Funkcjonalny dom to nieruchomość, która odpowiada na potrzeby wszystkich swoich mieszkańców. Oczywiste jest, że zupełnie inne preferencje będzie miała kilkuosobowa rodzina czy młoda para, dlatego też warto postawić na rozwiązania, które okażą się korzystne nie tylko na kilka najbliższych lat, ale także na dłużej.

Głównym czynnikiem, od którego zależy funkcjonalność domu jest wielkość budynku. To na jej podstawie można zaplanować liczbę pokoi czy kondygnacji w mieszkaniu. Większość z nas marzy o dużym domu i jednocześnie sporym ogrodzie. Czasami takie połączenie jest niestety niewykonalne ze względu na wysokie ceny związane z budową takiego domu. Dobrym rozwiązaniem będzie w tym przypadku dom bliźniak.

Dom bliźniak - dlaczego warto?

Bliźniak to wolnostojący dom, który współdzielony jest z innymi mieszkańcami. Każda z rodzin posiada osobne wejście do swojego mieszkania. Są to po prostu dwa domy połączone ze sobą ścianą. Koszt działki czy przyłączy gazu i wody można podzielić na dwie rodziny i znacznie zaoszczędzić. Takie rozwiązanie pozwala na ogromną oszczędność na materiałach budowlanych. Bliźniak generuje niższe koszty utrzymania domu - może posiadać, chociażby jeden system ogrzewania

Na pewno część osób zastanawia się jak wygląda sprawa prywatności mieszkając w takiej zabudowie. Jedyną rzeczą, którą muszą dzielić ze sobą mieszkańcy bliźniaka to ściana łącząca oba domy. Nie ma tam wspólnego wejścia a one zwykle zaprojektowane są w taki sposób, aby zapewnić domownikom prywatność. Ścianka nie jest tak cienka jak te obecne, chociażby w blokach, a wręcz zapewnia doskonałe wyciszenie za sprawą odpowiedniej izolacji akustycznej. Nie musisz więc obawiać się, że któryś z sąsiadów podsłucha Twoją rozmowę.

Bliźniak jest świetną inwestycją na przyszłość. Ty możesz zamieszkać w jednej części domu a drugą wynajmować i w prosty sposób zarabiać dzięki temu pieniądze. Gdy Twoje dzieci dorosną będą mogły zamieszkać obok Ciebie - zapewnisz im tym samym dobry start w dorosłym życiu. W bliźniaku możesz również zamieszkać ze swoimi rodzicami. W takich warunkach zapewnienie starszym osobom codziennej pomocy będzie zdecydowanie łatwiejsze. Będziesz mieć pewność, że bliscy są dobrze zaopiekowani, jednocześnie nie tracąc na prywatności. Mieszkanie w bliźniaku z rodziną czy dobrymi znajomymi jest bardzo wygodną opcją - masz pewność, że w nieoczekiwanych momentach, np. gdy Twój samochód się zepsuje i nie będziesz w stanie dojechać do pracy, ktoś zawsze Ci pomoże. Wspólna pomoc to także zapewnienie opieki nad dzieckiem, gdy Ty będziesz musiał pilnie wyjść. Mieszkanie w bliźniaku zbliży ze sobą rodziny, ale nie ograniczy ich swobody.

Dom bliźniak - Wrocław

Duży metraż domu, spory ogród, możliwość zamieszkania z bliskimi, nie godząc tym samym w swoją prywatność - te zalety stanowią jedynie część korzyści, które oferuje mieszkanie w takiej zabudowie. Dom bliźniak we Wrocławiu będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli w atrakcyjnej cenie chcesz zapewnić sobie wysoki poziom funkcjonalności.