klimatyzacja

Co ile odgrzybiać klimatyzację?

Nowoczesne klimatyzatory, które aktualnie montowane są w budynkach nie tylko chłodzą, ale także mogą ogrzewać powietrze. Ich ogromnym atutem jest fakt, że kontrolują one także jakość powietrza w pomieszczeniach. Filtry, w które wyposażone są te urządzenia usuwają z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, a także roztocza i alergeny, które mogą być przyczyną chorób. Klimatyzatory zapewniają odpowiedni mikroklimat w domu eliminując nieprzyjemne zapachy.

Zapewnienie komfortu termicznego i czystego powietrza jest niezwykle istotne. Klimatyzacja dostarcza odpowiedniej temperatury, wilgotności, a także prędkości powietrza. W takich warunkach zdecydowanie łatwiej jest się skupić, zapewniają one także dobre samopoczucie. Wykonywanie codziennych czynności jest o wiele przyjemniejsze.

Dlaczego warto serwisować klimatyzację?

Aby klimatyzacja cechowała się wydajnością i efektywnością działania należy pamiętać o jej regularnym serwisowaniu. Cykliczne przeglądy wpływają na stan urządzenia i wydłużają jego żywotność. Brak odpowiedniej konserwacji nie tylko sprawia, że wtłaczane do pomieszczenia powietrze nie jest idealnie oczyszczone, ale także wpływa na jakość chłodzenia i ogrzewania. Zapominanie bądź lekceważenie serwisowania może niekorzystnie odbić się na zdrowiu domowników.

Wymiana filtrów

Działanie klimatyzacji polega na przepływie powietrza i jego ciągłej wymianie. Wszelkie zanieczyszczenia osadzają się na filtrach, w które wyposażone jest urządzenie. Ich niewymienianie spowoduje, że zmuszeni będziemy oddychać zanieczyszczonym powietrzem. Częstotliwość wymiany filtrów zależy od intensywności, z jaką korzystamy z tego urządzenia, jednak może powinna wynosić mniej niż dwa razy w roku. Filtry najlepiej zmieniać przed rozpoczęciem się sezonu, czyli w marcu bądź kwietniu oraz po jego zakończeniu - we wrześniu bądź październiku.

Odgrzybianie klimatyzacji

Samo czyszczenie klimatyzacji niestety nie jest wystarczające. Głównie podczas procesu ochładzania wydzielana jest duża ilość wilgoci, która niestety sprzyja rozwojowi niekorzystnych dla zdrowia grzybów. Aby temu zapobiec, należy pamiętać o regularnym odgrzybianiu klimatyzacji.

Odgrzybianie klimatyzacji, Poznań - cennik

O obecności grzybów w klimatyzacji świadczyć może nieprzyjemny zapach, który się z niej wydobywa. Zaleca się, aby minimum raz w roku odgrzybić urządzenie. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów, którzy wykonają ozonowanie, czyli bezzapachowy zabieg wyróżniający się wysoką skutecznością dzięki temu, że ozon jest w stanie dotrzeć do każdego z elementów, z których zbudowany jest klimatyzator. Mogą wykonać oni także odgrzybianie za pomocą najwyższej jakości specjalistycznych środków chemicznych wykazujących silne działanie dezynfekujące. Takie rozwiązania zagwarantują Ci dokładne usunięcie wszelkich grzybów i bakterii z wnętrza klimatyzatora. Tak znakomitego efektu niestety nie da się osiągnąć, odgrzybiać klimatyzację samemu przy użyciu dostępnych w sklepach preparatów. Warto zdecydować się na profesjonalne odgrzybianie klimatyzacji w Poznaniu. Cennik tych usług prezentuje się bardzo korzystnie.