mop

Mop zwykły czy obrotowy? Co wybrać?

Czysta podłoga w domu jest ważna dla każdego domownika. Jej codzienne porządkowanie, wycieranie, odkurzanie i mycie przy pomocy wody z pewnością jest bardzo uciążliwe i czasochłonne. Rozwój technologii sprawił, że obecnie na rynku pojawiają się coraz to nowsze gadżety, których zadaniem jest usprawnienie i ułatwienie utrzymania czystości w domu. Jednym z najlepszych i najbardziej użytecznych wynalazków jest mop. To podstawowe, a przede wszystkim niezastąpione akcesorium do sprzątania, które ułatwia wycieranie i mycie podłóg o różnej powierzchni. Najpopularniejszymi rodzajami do użytku domowego są mopy zwykłe oraz obrotowe, dlatego przed zakupem konkretnego modelu warto dowiedzieć się, jaki sprawdzi się najlepiej.

Cechy dobrego mopa - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jaki powinien być dobry, efektywnie myjący podłogę mop? Jego głównym zadaniem powinno być zwiększenie komfortu podczas mycia podłogi, czego efektem jest skuteczne usuwanie zabrudzeń, a dodatkowo oszczędzanie cennego czasu domowników. Dobrej jakości mop do mycia podłogi powinien charakteryzować się:

  • końcówką o dużej powierzchni czyszczącej - dobry mop powinien posiadać szeroki i duży wkład, który przy jednym ruchu umyje jak największą powierzchnię podłogi,
  • regulowaną, teleskopową rączkę - regulacja rączki od mopa pozwoli dopasować jego rozmiar do wzrostu osoby, która z jego pomocą będzie myła podłogę,
  • wymienne końcówki - końcówka myjąca jest częścią eksploatacyjną mopa, dlatego po pewnym czasie ulegnie zużyciu. Warto wybierać modele, których końcówki są łatwo dostępne oraz posiadają przystępną cenę.

Najpopularniejszymi rodzajami mopów, które można znaleźć na półkach sklepowych, są zwykłe, płaskie mopy oraz obrotowe modele. Poznanie ich najważniejszych cech charakterystycznych z pewnością pozwoli na zakup akcesorium dopasowanego do potrzeb domowników.

Mop zwykły czy obrotowy - który model wybrać?

Zwykłe mopy płaskie charakteryzują się obecnością wkładu, który konstrukcją przypomina złożoną na pół ścierkę. Wkład mocowany jest na rączce, dzięki czemu obsługa modelu jest bardzo prosta. Cześć myjąca zwykłego mopa najczęściej wykonywana jest z mikrofibry, dzięki czemu zmywanie nim podłóg jest proste oraz efektywne. Niezaprzeczalną zaletą mopów zwykłych płaskich jest możliwość bardzo szybkiego umycia dużej powierzchni podłogi przy wykonaniu jedynie jednego pociągnięcia. Końcówka z mikrofibry sprawa, że po wyschnięciu podłoga nie posiada śladów zacieków czy smug, które mogłyby wyglądać nieestetycznie. Niewątpliwą wadą mopa tradycyjnego jest konieczność ręcznego usuwania nadmiaru wody z końcówki myjącej, co wpływa na wydłużenie codziennych porządków i mycia podłogi.

Mop obrotowy jest nieco unowocześnioną wersją tradycyjnego mopa. Jego końcówka wykonana jest z licznych sznureczków, najczęściej z mikrofibry, które dokładnie i skutecznie usuwają zanieczyszczenia z podłogi. Mop obrotowy Gosia posiada końcówkę myjącą, która podczas przecierania podłogi nie tylko doskonale radzi sobie z zabrudzeniami, ale dodatkowo nie pozostawia żadnych smug, zacieków czy plam, które znacznie obniżają jakość sprzątania. Główną zaletą mopa obrotowego jest konstrukcja końcówki myjącej, która podczas obrotu o 360 stopni dociera do najmniejszych, na pozór niewidocznych zakamarków pomieszczeń. Mop obrotowy idealnie sprawdza się do zmywania paneli, parkietów, płytek czy kamiennych podłóg, a podczas sprzątania użytkownik wykonuję tę czynność przy minimalnym wysiłku.

Wiele użytkowników zastanawia się, jaki mop wybrać: zwykły czy obrotowy. Efektywniejsze działanie, precyzja oraz szybkość sprzątania są cechami, które bez wątpienia charakteryzują mop obrotowy Gosia. Jego posiadanie sprawi, że codzienne mycie podłóg będzie przebiegało bardzo szybko i sprawnie. Dodatkowo obrotowa końcówka już przy pierwszym pociągnięciu pozwoli za dokładne umycie najmniejszych zakamarków pomieszczeń oraz trudno dostępnych miejsc.