pająk

Jak pozbyć się pająków z domu?

Widok pająka w domu zawsze wywołuje nieprzyjemne uczucia, sprawiając, że każdy chce pozbyć się intruza jak najszybciej. Dla osób z arachnofobią ich obecność jest szczególnie uciążliwa, wywołując paniczny lęk. Zwierzęta te to nieproszeni goście zakłócający spokój mieszkańców, dlatego warto dowiedzieć się, jak zwalczyć pająki w domu, by zniknęły na dobre.

Pająki w domu - jak się pozbyć?

Obecność pająków ma też swoje dobre strony - zjadają one inne insekty, jak komary, muchy czy mole, jednak przede wszystkim wywołują dyskomfort mieszkańców. Pojawiają się w domostwach głównie ze względu na poszukiwanie pożywienie i schronienia. Utrzymywanie w domu czystości jest bardzo ważne w procesie walki z tymi intruzami, ponieważ zalegający brud, kurz czy resztki jedzenia przyciągają je oraz pozwalają im przetrwać. Pająki przedostają się do środka przez niezabezpieczone szpary, dlatego zamontowanie w oknach moskitier to także bardzo pomocne rozwiązanie, by odciąć im drogę wejścia do domu.

Do pozbycia się niewielkiej liczby intruzów nie trzeba zaopatrywać się w specjalny środek na pająki. Te małe zwierzęta nie lubią określonych zapachów, np. mięty czy lawendy, dlatego rozpylenie wody z ich dodatkiem w miejscach, gdzie najczęściej występują, skutecznie je odstraszy. Można także uprawiać te rośliny w doniczkach na parapecie. Inne gatunki, za którymi pająki nie przepadają to eukaliptus, trawa cytrynowa, kocimiętka oraz bazylia. Nieprzyjemne dla nich zapachy wydzielają sok z cytryny, ocet, cynamon, żołędzie i kasztany. Samodzielne wykonanie preparatów na pająki z domieszką tych składników lub rozłożenie ich w domu to dobry sposób na pozbycie się tych stworzeń z domu. Kot również sprawdzi się jako naturalny sprzymierzeniec w wojnie z pająkami. Kiedy zwierzęta stają się szczególnie uciążliwym problemem, należy podjąć bardziej drastyczne kroki w kwestii ich zwalczania - najlepiej zakupić odstraszacz na pająki w domu.

Co na pająki w domu?

Jeśli domowe metody nie skutkują, a pająków pojawia się coraz więcej, warto wyposażyć się w odpowiedni preparat na pająki w domu. Takie środki można nabyć w dowolnym sklepie ogrodniczym lub budowlanym. W procesie pozbywania się plagi tych zwierząt dobrze sprawdzi się spray na pająki. Wystarczy spryskać nim wszystkie miejsca, gdzie występują nieproszeni goście, a więcej się tam nie pojawią. Trwalszym rozwiązaniem w walce z tymi stworzeniami będzie oprysk na pająki. Po połączeniu takiego preparatu z wodą spryskuje się nim cały dom, łącznie z elewacją oraz balkonem. Działa ponad 6 miesięcy, skutecznie chroniąc domowników przed powrotem pająków.

Fogger to kolejny sposób na pająki w domu. Jest to samouwalniający się preparat w aerozolu, który zamgławia całe pomieszczenie, usuwając z niego wszelkie insekty. Środek ustawia się w miejscu występowania pająków, naciska przycisk i opuszcza pomieszczenie. Po 10 minutach wypełni się ono zabójczą dla zwierząt mgłą. Cały proces trwa około 15 minut i na długo pozwala uwolnić dom od intruzów.

Warto także skorzystać z elektrycznych odstraszaczy pająków. Po podłączeniu do kontaktu emitują bardzo nieprzyjemne dla pająków ultradźwięki, zmuszając je do natychmiastowej ucieczki z domu. Jednak, aby urządzenia te były skuteczne i odganiały intruzów, muszą być stale podłączone do prądu. W zależności od wybranego modelu mogą działać od kilku miesięcy do nawet 2 lat.

Ogrom możliwości, jakie posiadają osoby chcące pozbyć się pająków z domu, sprawia, że te małe stworzenia przestają stanowić problem. Można wypróbować domowe rozwiązania lub wykorzystać środki na pająki dostępne w sklepach. Spraye, pułapki, foggery oraz urządzenia elektryczne to niezawodna broń w walce z tymi intruzami w domu. Są łatwe w użyciu i na długo pozwalają cieszyć się mieszkaniem wolnym od wszelkich nieproszonych gości. Dobór odpowiedniej metody odstraszenia pająków zależy od natężenia problemu. Jeżeli w domu pojawiło się kilka pająków, warto najpierw wypróbować domowe sposoby. Natomiast większa ilość wymaga sięgnięcia po specjalistyczne środki.