sauna

Jak korzystać z sauny ogrodowej?

Sauna ogrodowa to rozwiązanie, na które z roku na rok decyduje się coraz więcej konsumentów. Zainteresowanie społeczeństwa tym rewolucyjnym urządzeniem wynika głównie ze świadomości dotyczącej korzyści zdrowotnych, jakie może nieść regularne stosowanie go. Nie każdy jednak wie, jak poprawnie korzystać z sauny, aby osiągnąć najlepsze efekty w obszarze zdrowotnym. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu? O czym należy pamiętać, decydując się na relaksacyjną sesję w saunie ogrodowej? Warszawa to miejsce, w którym można dostrzec wzmożone zainteresowanie tym produktem.

Rodzaje saun ogrodowych - Warszawa

Obecnie firmy prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych, estetycznych i bogatych w szereg udogodnień saun ogrodowych. Obecnie na rynku możemy spotkać się z dwoma najczęściej występującymi postaciami tego urządzenia:

  • domkiem ogrodowym, czyli drewnianą konstrukcją, która umieszczana jest na powierzchni płaskiej w przestrzeni ogrodowej. Ta forma stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na pełni komfortu. W przypadku tej opcji można zdecydować się na stworzenie dodatkowej przestrzeni, która posłuży jako przebieralnia. Jest to zdecydowanie największa z obecnych na rynku możliwości. Domki ogrodowe mogą osiągać taki metraż, jaki spotykamy w profesjonalnych salonach, gabinetach, spa czy basenach;
  • beczką, czyli kompaktowym rozwiązaniem o wysokich walorach estetycznych. Sauny ogrodowe w tej formie cechują się znacznie mniejszym metrażem i nie dają możliwości wydzielenia dodatkowego pomieszczenia na przebieralnię. Natomiast doskonale wpasowują się w stylistykę przestrzeni ogrodowej.

Jak korzystać z sauny ogrodowej? Warszawa

Decydując się na implementację opisywanego rozwiązania w przestrzeni ogrodowej, warto zapoznać się z zasadami, które pozwolą na bezpieczne użytkowanie urządzenia. Zarówno przed rozpoczęciem sesji relaksacyjnej w saunie, jak i kilka godzin przed nią nie należy spożywać alkoholu. Gorąca temperatura może wzmagać efekt upojenia, spowodować spadek energii i wprawić w poczucie znużenia. Jedną z korzyści, jakie niesie sauna, jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Spożywanie alkoholu jest więc działaniem, które przynosi zupełnie odwrotny efekt.

Przed wejściem do sauny, warto również zadbać o staranny demakijaż twarzy. Ciepła para powoduje rozszerzanie się porów na skórze, co ułatwia wchłanianie kolorowych kosmetyków wraz ze znajdującymi się na nim zanieczyszczeniami.

Korzystanie z sauny niesie masę pozytywnych korzyści zdrowotnych, ale w każdym działaniu należy zachować stosowny umiar. To rozwiązanie zmusza organizm do podjęcia pewnego rodzaju wysiłku, dlatego warto ograniczyć sesje relaksacyjne do 1-2 w tygodniu. Do sauny nie powinno się również wchodzić po intensywnych aktywnościach, tj. wizycie na siłowni, joggingu czy ćwiczeniach interwałowych. Wysoka temperatura w kabinie generuje silne pocenie, przez co organizm nie ma czasu na regenerację po treningu, tracąc potrzebne płyny i elektrolity.