Na czym polega hosting?
Posiadanie strony internetowej to wręcz obowiązek we współczesnym biznesie. Z Internetu korzysta większość potencjalnych klientów. Z poniższego artykułu można dowiedzieć się, czym jest hosting, na czym polega oraz jak rozpoznać dobrą firmę hostingową.
Hosting — na czym polega?
Odpowiadając na pytanie, czym jest hosting,należałoby wyjaśnić to pojęcie w prosty sposób. Najprościej mówiąc, hosting jest usługą, która ma na celu udostępnienie czy też zarezerwowanie miejsca na własnych serwerach. Dzięki temu klienci mogą umieścić na danym serwerze bazy danych, kopie zapasowe, kod strony. W ten sposób internauta ma możliwość wysłania serwerowi zapytania, wpisując adres strony w przeglądarce. Jeśli hosting jest sprawny, odpowiedzią na zapytanie będzie wyświetlenie strony internetowej.
Jakie rodzaje hostingów istnieją na rynku?
Pierwszym z nich jest hosting współdzielony. W tym przypadku na jednym serwerze swoje strony magazynuje kilku, a nawet kilkunastu klientów. Jest to rozwiązanie, na które decydują się przede wszystkim osoby prowadzące mniejsze serwisy. Dodatkowo jest to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców o mniejszym budżecie.
Drugim rodzajem hostingów są hostingi dedykowane. Są to przestrzenie na serwerach, zazwyczaj duże albo wręcz ogromne, z których korzysta jeden hostingobiorca. Na ten rodzaj dedykują się osoby, które prowadzą większe, popularniejsze serwisy. Strony wymagające takich hostingów nie zmieściłyby się na hostingu współdzielonym.
Jak rozpoznać dobrą i rzetelną firmę hostingową?
Przede wszystkim dobrym wyborem zawsze jest firma doświadczona. Przedsiębiorstwo nowe na rynku nie jest koniecznie złe. Wręcz przeciwnie, może być wspaniałym partnerem w interesach. Jednak jeśli nie może się pochwalić dziesiątkami obsłużonych klientów, nie warto ryzykować wystąpieniem potencjalnych błędów.
Po drugie warto patrzeć na to, co o usługach firmy mają do powiedzenia inni jej klienci. Reklama to przekaz o charakterze perswazyjnym. Jej założeniem jest przekonanie do skorzystania z usług, a nie jej obiektywne opisywanie. Dlatego nie powinno sugerować się wyłącznie takimi komunikatami. Lepiej sprawdzić opinie o firmie na grupach branżowych, forach internetowych czy w wyszukiwarkach internetowych. Jeśli są jednoznacznie pozytywne, w większości przypadków nie ma się czego obawiać.
Istotnym punktem jest także bezawaryjność. Dobra firma hostingowa daje gwarancję bezawaryjności. Przykładowo, jeśli sklep internetowy przestanie działać na trzy godziny, jego właściciel może ponieść z tego powodu duże straty. Właśnie dlatego hostingodawca musi zagwarantować, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Jednak można także spytać przedstawiciela firmy, jak będzie wyglądała kwestia rekompensaty, gdyby jednak wydarzyła się niespodzianka.
Koniecznie należy także zwrócić uwagę na zabezpieczenia stosowane przez hostingodawcę. Kluczowe są kopie zapasowe. Jeśli cokolwiek się zepsuje, trzeba cofnąć stronę do wcześniejszego stanu. Dobrą praktyką są kopie zapasowe wykonywane raz dziennie. Powinny być przechowywane przez okres co najmniej jednego tygodnia. W ten sposób przy cofaniu strony do poprzedniego stanu nie straci się zbyt wiele.
Często pożądanym przez klientów zabezpieczeniem jest także certyfikat SSL. Szyfruje on połączenie, zapobiegając jego przechwyceniu lub modyfikacji przez hakerów czy wirusy.
Jaką firmę poprosić o pomoc w zapewnieniu hostingu?
Na https://hostinghouse.pl/hostingmożna znaleźć bardzo interesującą ofertę hostingów. Ceny są przystępne, dlatego każdy klient może sobie na nie pozwolić. Dodatkowo w każdym z oferowanych pakietów znajdują się stosowne zabezpieczenia. Powierzchnia konta na serwerach Hosting House powinna zaspokoić potrzeby praktycznie każdego przedsiębiorcy. Firma istnieje od roku 2007, zatem jest niezwykle doświadczonym dostawcą hostingu. W ciągu swojej piętnastoletniej historii zaspokoiła wymagania naprawdę wielu wymagających klientów.