meble

Nowoczesny pokój dzienny - jakie meble wybrać?

Salon to miejsce, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu. Wcześniej korzystano z niego wyłącznie podczas porannego zbierania się do pracy czy odpoczynku po powrocie z niej. Nowoczesny pokój dzienny pełni jednak obecnie dużo więcej funkcji. To w nim domownicy zwykle spożywają posiłki, służy on także do pracy, ćwiczenia przed telewizorem czy spędzania czasu z dziećmi. Wybierając więc nowoczesne meble do pokoju dziennego trzeba zadecydować, jak zagospodarować to wielofunkcyjne pomieszczenie. W tym artykule podpowiadamy, jakie meble do nowoczesnego salonu wybrać.

Meble nowoczesne do salonu — jaki narożnik wybrać?

Narożnik pełni bardzo ważną funkcję w pokoju dziennym. To tu spędza się najwięcej czasu oglądając telewizję czy odpoczywając po całym dniu pracy. Warto więc aby był on przede wszystkim wygodny. Jednak w nowoczesnym pokoju salonie równie istotna jest estetyka i funkcjonalność. Narożnik w kształcie U sprawdzi się w tym przypadku najlepiej. Posiada on szezlong z obu stron, który może być różnej długości. Narożniki te można kupić w różnych odsłonach, które różnią się między sobą materiałem wykonania, dodatkowymi funkcjonalnościami czy stylistyką. Głównymi zaletami narożnika w kształcie litery U są jego funkcjonalność, opcja spania, a także bardzo duża pojemność. W sklepach można znaleźć te meble w różnych kolorach. Żółty narożnik do salonu sprawdzi się najlepiej w przypadku jasnych pomieszczeń. Bardzo dobrze współgra z naturalną, drewnianą podłogą oraz dodatkami w odcieniach zieleni, brązu, złota czy czerni. Urządzając nowoczesny salon warto postawić również na narożnik bez poduszek. W tym przypadku meble posiadają zwykle grubsze i bardziej miękkie oparcie. Warto postawić również na narożniki z regulowanymi zagłówkami, które pozwolą na komfortowy i przyjemny wypoczynek.

Meble do salonu — styl nowoczesny

W przypadku, gdy domownicy potrzebują więcej miejsca do przechowywania rzeczy, warto postawić na nowoczesną i funkcjonalną meblościankę. Meble te kojarzą się głównie z okresem PRL-u, kiedy były dużo bardziej rozbudowane i zajmowały zwykle całą powierzchnię ściany. Jednak obecne meblościanki przeznaczone do nowoczesnego salonu są dużo bardziej subtelne i zajmują o wiele mniej miejsca. Dużą zaletą tych mebli jest spójność wszystkich elementów. Ponadto nowoczesną meblościankę można wyposażyć w diody LED czy przeszklone panele. Pozwala to na dobór mebla do własnych upodobań. W kwestii kolorystyki najlepiej sprawdzą się czerń oraz biel, które świetnie będą pasowały do innych mebli znajdujących się w pokoju dziennym.

Meble do nowoczesnego pokoju dziennego

Bardzo często spotykanym elementem w nowocześnie urządzonych salonach są kominki. Nadają one wnętrzu ciepła i przyjemnej, łagodnej estetyki. Najlepszym rozwiązaniem są biokominki, które można umieścić w dowolnym miejscu w salonie. Nie wymagają one bowiem podłączenia do instalacji kominowej. Nie wytwarzają one dymu oraz nieprzyjemnego zapachu. Nie trzeba również martwić się usuwaniem popiołu. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to regularne wietrzenie pomieszczenia, ponieważ podczas korzystania z biokominka, wytwarza się para wodna oraz dwutlenek węgla. Producenci oferują obecnie również meble do biokominków. Może to być niewielka półka na książki czy fotel ustawiony przed kominkiem.

Meble do nowoczesnego pokoju dziennego — jaki kolor wybrać?

Do nowoczesnego pokoju dziennego najlepiej sprawdzi się biel. Jest to kolor kojarzony z czystością, elegancją oraz prostotą. Białe meble są ponadczasowe i doskonale komponują się z innymi meblami znajdującymi się w salonie. Przy odpowiednim doborze dodatków można sprawić, że pokój dzienny stanie się nowoczesnym pomieszczeniem o niekonwencjonalnej estetyce i pięknym wystroju. Innym kolorem, który jest polecany przez projektantów, jest czerń. Czarne meble najlepiej sprawdzą się w połączeniu z jasnymi, kontrastującymi kolorami. Ważne, aby dobrać jasne dodatki oraz postawić na jaskrawe kolory ścian w pomieszczeniu.