masaż

Dlaczego warto zapisać się na masaż rehabilitacyjny?

Nieszczęśliwy wypadek, kontuzja czy przewlekła choroba przytrafić może się każdemu. Skutecznym sposobem leczenia tego typu schorzeń jest odpowiednio dobrana rehabilitacja. Pozwala ona na szybszy powrót do zdrowia, ponieważ jej działanie polega na przyspieszaniu procesu naturalnej regeneracji, który wykazuje organizm po urazie bądź w momencie zmagania się z daną chorobą.

Jedną z metod stosowaną w czasie rekonwalescencji i mających na celu zniwelowanie bólu są masaże. Jest to nie tylko świetny sposób na odprężenie się, ale także zabieg, który pozytywnie wpływa na stan zdrowia pacjenta i możliwości regeneracyjne jego organizmu. Wykazuje on niezwykle korzystne działania oraz podnosi komfort życia pacjenta.

Czym jest masaż rehabilitacyjny?

Masaż rehabilitacyjny, jak wskazuje jego nazwa, jest formą rehabilitacji stosowaną w celu przywrócenia pełnej sprawności osobie, która doświadczyła urazu. Po operacji czy wypadku, aby wrócić do możliwości ruchowych, które posiadaliśmy przed urazem, należy nie tylko wykonywać odpowiednie, zlecone przez lekarza ćwiczenia, ale także skorzystać z masaży rehabilitacyjnych. Takie połączenie pozwala na znacznie szybsze odzyskanie sprawności i powrót do normalnego funkcjonowania. Do wykonania masażu rehabilitacyjnego stosuje się różne techniki, wymienić tutaj można: ugniatanie, rozcieranie, głaskanie, oklepywanie czy wibracje.

Masaż rehabilitacyjny - dla kogo?

Wskazaniem do wykonania masażu rehabilitacyjnego są stany po najróżniejszych urazach - złamaniach, stłuczeniach, zwichnięciach, skręceniach oraz przeciążeniach mięśni, stawów i innych struktur anatomicznych. Masaż rehabilitacyjny stosowany jest w przypadku odczuwania bólu podczas ruchu czy podczas zaburzeń napięć mięśniowych. Zalecany jest osobom, które miały wykonywane operacje, po których ruchomość poszczególnych części ciała jest ograniczona. Ten typ masażu świetnie sprawdza się w celu likwidowania zrostów.

Korzyści płynące z wykonywania masaży rehabilitacyjnych

Masaż rehabilitacyjny stosowany może być w celu zredukowania bólu w różnych obszarach ciała. Najczęściej wykonywany on jest na dłoniach, stopach, a także nogach czy brzuchu. Skutecznie redukuje on ból i dyskomfort, który odczuwany jest podczas rekonwalescencji. Masaż rehabilitacyjny przyspiesza proces regeneracji mięśni oraz niweluje powstałe obrzęki. Powoduje także zmniejszenie napięcia mięśni, jest więc polecany sportowcom i osobom narażonym na częste kontuzje. U osób przewlekle chorych masaż rehabilitacyjny stosuje się głównie w celu ograniczenia postępu zaniku mięśni.

Masaż rehabilitacyjny - Warszawa

Aby masaż rehabilitacyjny przyniósł oczekiwane korzyści, powinien być przeprowadzany przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Potrafią oni dobrać techniki masażu oraz siłę nacisku do danego urazu czy schorzenia. Regularna rehabilitacja w postaci masażu pozwala szybciej odzyskać nieruchomość uszkodzonego stawu czy zniwelować napięcie mięśni, które uległy kontuzji. Wybierz masaż rehabilitacyjny w Warszawie i już dziś, aby jak najszybciej powrócić do dawnej sprawności fizycznej.