psycholog

Na czym polega terapia zorientowana na zmianę wzorca picia alkoholu?

Terapia uzależnienia od alkoholu to skuteczne rozwiązanie dla osób, które w konstruktywny sposób pragną nauczyć się radzenia sobie z problemem. Do każdego przypadku specjalista musi podejść w indywidualny sposób, skupiając się na tym, by uczęszczająca na terapię osoba poczuła się bezpiecznie i komfortowo. Wychodzenie z uzależnienia jest niejednokrotnie trudnym i czasochłonnym procesem. Z tego względu pacjentowi należy zagwarantować wsparcie na każdym etapie radzenia sobie w tak trudnej sytuacji.

Leczenie uzależnienia od alkoholu - dlaczego warto się zdecydować?

Uzależnienie od alkoholu wymaga pomocy ze strony specjalisty, ponieważ samodzielne poradzenie sobie z problemem może okazać się niemożliwe. Dzięki leczeniu istnieje możliwość stopniowego stawiania kolejnych kroków. Te w rezultacie doprowadzą do polepszenia jakości codziennego funkcjonowania, a także przyczynią się do poprawy zarówno zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Podczas terapii uzależnienia od alkoholu można nauczyć się skutecznego radzenia sobie z przeciwnościami i trudnościami w kontaktach z innymi ludźmi bez potrzeby sięgania po wysokoprocentowe trunki. To opcja pozwalająca na znaczące ograniczenie spożywania takich napojów, a także na redukcję powstających przez nie szkód.

Terapia uzależnienia od alkoholu - ile trwa?

Czas trwania terapii uzależnienia od alkoholu zależy od osoby biorącej w niej udział pacjenta. Każdy przypadek różni się od siebie, dlatego trudno jednoznacznie określić termin zakończenia całego procesu leczenia. Dobry terapeuta będzie dokładać wszelkich starań, by spotkania w możliwie jak najszybszym tempie przynosiły owocne rezultaty. Natomiast przede wszystkim skupi się on na poznaniu pacjenta i skutecznym zdiagnozowaniu podstaw jego problemu.

Psychologiczna terapia uzależnienia od alkoholu

Zespół specjalistów posiadający bogate doświadczenie jest dziś na wagę złota. W swoich działaniach kierują się oni dobrem korzystających z ich pomocy osób. Terapeutom zależy, by organizowane spotkania przynosiły najlepsze rezultaty, a uczęszczający na nie pacjenci w pełni czuli zapewniane przez nich wsparcie. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://mctu.pl/terapia-zorientowana-na-zmiane-wzorca-picia-alkoholu/.