pacjent

Jak założyć Internetowe Konto Pacjenta?

W dobie cyfryzacji wszystkie aspekty związane z prowadzeniem historii zdrowotnej nie stanowią tak wielkiego wyzwania, jak kiedyś. Co prawda w tymże celu trzeba zapoznać się z nowym systemem i zrozumieć to, jak on funkcjonuje, jednakże osiągnięcie tego wcale nie jest takie trudne. W efekcie można uzyskać wszystkie medyczne informacje w zasięgu ręki, na jednym koncie internetowym przypisanym do konkretnej osoby. Jak to osiągnąć? Jak założyć Internetowe Konto Pacjenta krok po kroku?

Czym jest Internetowe Konto Pacjenta?

Ostatnimi czasy bardzo głośno jest o Internetowym Koncie Pacjenta. Mówi się o tym na wielu różnych platformach oraz w rozmaitych placówkach, w tym placówkach medycznych. Narzędzie to ma ułatwić zbieranie wszystkich informacji zdrowotnych w jednym miejscu tak, aby nie trzeba było w tym celu wychodzić z domu. Jednakże co tak naprawdę można znaleźć w tej aplikacji? Dlaczego zyskuje ona popularność? Co najważniejsze: jak założyć Internetowe Konto Pacjenta bez wychodzenia z domu?

Przede wszystkim jest to wygodny sposób na zbieranie informacji o wszystkich receptach, które zostały przepisane na nazwisko użytkownika. Bez problemu można o każdej porze dnia i nocy zobaczyć, jaki kod ma dana recepta oraz wszystkie jej szczegóły. Co więcej, Internetowe Konto Pacjenta to również swego rodzaju archiwum wszelakich skierowań specjalistycznych, w tym skierowań na szczepienia, które są tak ważne w dobie COVID-19. W tej samej kategorii znajdują się informacje o samym przebiegu koronawirusa, jeśli się na niego zachorowało. Nie ma potrzeby kontaktowania się z lekarzem, ponieważ każdy szczegół jest automatycznie odnotowywany. Więcej informacji na temat Internetowego Konta Pacjenta można znaleźć pod linkiem: https://isportal.pl/internetowe-konto-pacjenta.

Założenie Internetowego Konta Pacjenta

Jak założyć Internetowe Konto Pacjenta krok po kroku? Pytanie to krąży po głowach wielu pacjentów, którzy chcą skorzystać z usług tej niezwykle przydatnej aplikacji. W tym artykule można znaleźć instrukcję tego, jak założyć Internetowe Konto Pacjenta bez wychodzenia z domu tak, żeby zrobić to szybko i sprawnie.

Profil zaufany

Jedną z rzeczy, która jest przydatna przy chęci założenia Internetowego Konta Pacjenta drogą internetową, jest profil zaufany. Najprościej rzecz ujmując, jest to swego rodzaju elektroniczny podpis, który przydaje się w wielu sytuacjach urzędowych, o ile załatwiane są one w Internecie. Można go założyć online, o ile ma się konto bankowe w jednym z tych banków: Envelo, PKO Bank Polski, Inteligo, Santander, Pekao SA, mBank, ING, Millenium, Alior Bank, BOŚ, BNP Paribas, Getin Bank, Crédit Agricole, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, a także bank spółdzielczy z Grupy PBS.

Banki te umożliwiają zalogowanie się do ich bankowości internetowych. Dalej należy znaleźć formularz zakładania profilu zaufanego i postępować według instrukcji obsługi wyświetlanych na ekranie. Następnie wystarczy poczekać, aż określony bank potwierdzi tożsamość osoby, która składa wniosek.

Konto bankowe

Profil zaufany nie jest koniecznością, jeśli chce się zalogować do własnego Internetowego Konta Pacjenta. Można ominąć ten krok i bezpośrednio przejść do zalogowania się do swojej bankowości internetowej. Z takiej opcji skorzystać mogą wszyscy, którzy posiadają swoje konta w bankowe w jednym z tych banków: PKO BP, Pekao SA, BOŚ, BNP Paribas, Getin Banku, Crédit Agricole, mBank, Bank Spółdzielczy w Brodnicy oraz banki spółdzielcze z Grupy PBS.

Dalej nie pozostaje nic innego, jak zacząć korzystać z Internetowego Konta Pacjenta. Dostęp do niego umożliwiony jest bezpośrednio przez bank, do którego się należy.

Internetowe Konto Pacjenta – co dalej?

Każdy w swoim zakresie i we własnym tempie zapoznaje się z funkcjonalnością Internetowego Konta Pacjenta. Przy jego pomocy można między innymi upoważnić kogoś bliskiego do kompletnego wglądu w zawartość tegoż konta choćby po to, żeby ta osoba mogła zapoznać się ze szczegółami wystawionych recept. Poza tym można cieszyć się wolnym dostępem do każdej informacji medycznej, nawet do terminarzy wizyt lekarskich.