zabieg

Zabieg HIFU - co to jest, dla kogo i jakie daje efekty?

Szukając alternatywnych zabiegów na twarz i ciało warto zainteresować się HIFU. To nieinwazyjny sposób na ujędrnienie skóry, który daje spektakularne efekty. Czym jest HIFU i kto może go zastosować?

Co to jest HIFU?

Zabieg HIFU polega na nieinwazyjnym liftingu twarzy lub ciała. Nazwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza high intensity focused ultrasound - skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Zabieg ten wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy, która podczas zabiegu wysyła intensywne fale ultradźwiękowe. Docierają one nawet do bardzo głębokich warstw skóry, dzięki czemu efekt jest bardzo dobrze widoczny. Tkanki podgrzewane są do temperatury nawet 70 stopni Celsjusza, co z kolei prowadzi do ich obkurczenia. W efekcie skóra i tkanki bardzo szybko się regenerują, a kolagen jest pobudzany do wzmożonej produkcji. Skóra staje się gładsza, mniej wiotka, a zmarszczki wygładzają się.

HIFU w Bydgoszczy - czemu warto poddać się zabiegowi HIFU?

Zabieg HIFU jest bardzo skuteczny i przy tym nieinwazyjny. Nie musimy poddawać się operacji plastycznej, by wygładzić ciało lub pozbyć się drugiego podbródka. To naturalny lifting, znacznie bardziej skuteczny niż zabieg laserowy, ponieważ fale ultradźwiękowe docierają znacznie głębiej. Zabieg ten nie wymaga również rekonwalescencji i daje bardzo szybkie efekty. Z czasem skóra ujędrnia się i staje się o wiele bardziej młodzieńcza. Już po jednym zabiegu zauważymy widoczne efekty.

HIFU Bydgoszcz - dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg HIFU jest idealny dla osób, które mają problem z wiotką skórą na ramionach, zmagają się z dużymi bruzdami wokół ust lub chcą zlikwidować podwójny podbródek. Dzięki nowoczesnej technologii HIFU mogą one cieszyć się gładszą i bardziej młodzieńczą skórą. Zabieg HIFU można wykonywać:

  • na skórze twarzy,
  • w okolicach oczu,
  • na brzuchu,
  • na ramionach,
  • po wewnętrznej stronie ud,
  • na kolanach,
  • na pośladkach.

Ponieważ jest to bardzo nowoczesny, a przy tym wszechstronny zabieg, coraz więcej osób decyduje się na wykupienie właśnie HIFU. Bydgoszcz oraz inne większe miasta posiadają gabinety kosmetyczne oraz gabinety medycyny estetycznej, które mają ten zabieg w swojej ofercie.

Czy HIFU ma działania uboczne?

W przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego, HIFU nie daje żadnych mocno odczuwalnych skutków ubocznych. Po zabiegu zalecane jest przyłożenie do miejsca zabiegowego chłodzącej maski, ponieważ może być ono tkliwe i nieco opuchnięte. Ten efekt mija już kolejnego dnia. Czasem może pojawić się rumień, który również szybko mija. Bezpośrednio po zabiegu niewskazana jest gorąca kąpiel, wizyta w saunie lub na basenie. Zalecane są specjalne kremy nawilżające, które powinno stosować się przez miesiąc od zabiegu.

Pierwsze efekty są widoczne już po zabiegu - skóra staje się znacznie bardziej napięta i widocznie gładsza. Z kolei po około 30 dniach od zabiegu pojawią się bardziej widoczne rezultaty, w tym uniesienie się skóry, poprawa konturu twarzy i jej ujędrnienie. Zabieg warto powtarzać mniej więcej co pół roku lub co roku.