ginekolog

Kiedy należy udać się do ginekologa?

Regularne wizyty u ginekologa są podstawą dbania o zdrowie każdej kobiety, niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku. Lekarze ginekolodzy wskazują, że do ginekologa powinno udać się przynajmniej raz w roku, aby wykonać niezbędne badania profilaktyczne, niektórzy lekarze zalecają jednak częstsze wizyty. Oprócz badań profilaktycznych są także inne powody, z których racji warto, a nawet trzeba wybrać się na konsultację u ginekologa. Kiedy powinno się zarejestrować do ginekologa na pierwszą wizytę, gdzie przyjmuje dobry ginekolog Tychy, oraz w jakich przypadkach zaleca się kontakt z tym specjalistą? Dowiedz się więcej.

Pierwsza wizyta u ginekologa - kiedy powinna mieć miejsce?

Podczas dojrzewania kobiety bardzo często zadają sobie pytanie, w jakim wieku powinny udać się do ginekologa po raz pierwszy. Najczęściej zaleca się, aby na pierwszą wizytę u tego specjalisty umówić się bezpośrednio po wystąpieniu u pacjentki pierwszej miesiączki, zazwyczaj więc wizyta taka powinna mieć miejsce w wieku od około 12 do 15 lat, choć w niektórych przypadkach, pierwsza menstruacja może pojawić się później lub wcześniej. Ważne jest, aby rodzice zadbali o to, aby ich córki trafiły do ginekologa specjalisty pod ich opieką.

W jakich sytuacjach powinno się udać do ginekologa?

Poza regularnymi i rutynowymi wizytami u ginekologa powinno się umówić do niego na wizytę, w wielu sytuacjach, w których najczęściej jest to po prostu konieczne. Do najczęstszych przyczyn wizyty u ginekologa będzie należało planowanie ciąży, które jest zalecane ze względu na potrzebę wykonania badań USG, dzięki którym ginekolog będzie mógł stwierdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo - zaleca się, aby kobieta w ciąży zostawała pod opieką ginekologa specjalisty przez cały okres ciąży. Innymi najczęstszymi sytuacjami, w których zaleca się kontakt z ginekologiem, jest rozpoczęcie współżycia, oraz zaplanowanie odpowiedniej dla danej pacjentki antykoncepcji, która powinna zostać dobrana do pacjentki w sposób indywidualny. Na wizytę u ginekologa warto udać się także wtedy, jeżeli towarzyszą nam niepokojące objawy podczas okresu, silny ból podczas miesiączkowania, jak i obfite krwawienia. Ginekolog jest również lekarzem, do którego powinno się udać przy zakażeniach dróg rodnych, przy występujących bólach podbrzusza, jak i przy problemach z nietrzymaniem moczu, oraz problemach wynikających z zapalenia pęcherza moczowego.

Ze specjalistą ginekologiem powinno się także skontaktować w sytuacji przechodzenia menopauzy, podczas której mogą towarzyszyć nam nieprzyjemne objawy, jak uderzenia gorąca, problemy z koncentracją, czy zaburzenia snu - lekarz zbada pacjentkę, oraz zaleci jej stosowanie leków, które pomogą złagodzić niekomfortowe objawy.

Ginekolog - Tychy, jak znaleźć dobrego ginekologa?

W Tychach możemy znaleźć szeroki wybór specjalistów, wśród których znajduje się także wielu profesjonalistów - warto przed wizytą u konkretnego lekarza zapoznać się z opiniami na jego temat, aby mieć pewność, że skorzystamy z usług najwyższej jakości. Odpowiedni specjalista w tej dziedzinie powinien skonsultować z pacjentką wszelkie jej dolegliwości, oraz niepokojące ją objawy, aby mieć pewność, że pomoże jej w najbardziej profesjonalny i rzetelny sposób.