Twój ulubiony blog!

Kiedy należy udać się do ginekologa?

Regularne wizyty u ginekologa są podstawą dbania o zdrowie każdej kobiety, niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku. Lekarze ginekolodzy wskazują, że do ginekologa powinno udać się przynajmniej raz w roku, aby wykonać niezbędne badania profilaktyczne, niektórzy lekarze zalecają jednak częstsze wizyty. Oprócz badań profilaktycznych są także inne powody, z których racji warto, a nawet trzeba wybrać się na konsultację u ginekologa. Kiedy powinno się zarejestrować do ginekologa na pierwszą wizytę, gdzie przyjmuje dobry ginekolog Tychy, oraz w jakich przypadkach zaleca się kontakt z tym specjalistą? Dowiedz się więcej.

Pierwsza wizyta u ginekologa – kiedy powinna mieć miejsce?

Podczas dojrzewania kobiety bardzo często zadają sobie pytanie, w jakim wieku powinny udać się do ginekologa po raz pierwszy. Najczęściej zaleca się, aby na pierwszą wizytę u tego specjalisty umówić się bezpośrednio po wystąpieniu u pacjentki pierwszej miesiączki, zazwyczaj więc wizyta taka powinna mieć miejsce w wieku od około 12 do 15 lat, choć w niektórych przypadkach, pierwsza menstruacja może pojawić się później lub wcześniej. Ważne jest, aby rodzice zadbali o to, aby ich córki trafiły do ginekologa specjalisty pod ich opieką. 

W jakich sytuacjach powinno się udać do ginekologa?

Poza regularnymi i rutynowymi wizytami u ginekologa powinno się umówić do niego na wizytę, w wielu sytuacjach, w których najczęściej jest to po prostu konieczne. Do najczęstszych przyczyn wizyty u ginekologa będzie należało planowanie ciąży, które jest zalecane ze względu na potrzebę wykonania badań USG, dzięki którym ginekolog będzie mógł stwierdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo – zaleca się, aby kobieta w ciąży zostawała pod opieką ginekologa specjalisty przez cały okres ciąży. Innymi najczęstszymi sytuacjami, w których zaleca się kontakt z ginekologiem, jest rozpoczęcie współżycia, oraz zaplanowanie odpowiedniej dla danej pacjentki antykoncepcji, która powinna zostać dobrana do pacjentki w sposób indywidualny. Na wizytę u ginekologa warto udać się także wtedy, jeżeli towarzyszą nam niepokojące objawy podczas okresu, silny ból podczas miesiączkowania, jak i obfite krwawienia. Ginekolog jest również lekarzem, do którego powinno się udać przy zakażeniach dróg rodnych, przy występujących bólach podbrzusza, jak i przy problemach z nietrzymaniem moczu, oraz problemach wynikających z zapalenia pęcherza moczowego.

Ze specjalistą ginekologiem powinno się także skontaktować w sytuacji przechodzenia menopauzy, podczas której mogą towarzyszyć nam nieprzyjemne objawy, jak uderzenia gorąca, problemy z koncentracją, czy zaburzenia snu – lekarz zbada pacjentkę, oraz zaleci jej stosowanie leków, które pomogą złagodzić niekomfortowe objawy.   

Ginekolog – Tychy, jak znaleźć dobrego ginekologa?

W Tychach możemy znaleźć szeroki wybór specjalistów, wśród których znajduje się także wielu profesjonalistów – warto przed wizytą u konkretnego lekarza zapoznać się z opiniami na jego temat, aby mieć pewność, że skorzystamy z usług najwyższej jakości. Odpowiedni specjalista w tej dziedzinie powinien skonsultować z pacjentką wszelkie jej dolegliwości, oraz niepokojące ją objawy, aby mieć pewność, że pomoże jej w najbardziej profesjonalny i rzetelny sposób. 

Sprawdź również

papier ścierny

Na czym polega technologia obróbki wibrościernej?

Obróbka wibrościerna to nowoczesna metoda wykorzystywana do wykańczania różnorodnych powierzchni, która swoimi licznymi korzyściami znacznie przewyższa dawniej stosowane technologie. Z powodzeniem zastosujemy ją do metali,

Co to jest power box?

W dzisiejszych czasach, zasilanie jest nieodzownym elementem naszego codziennego życia. Wiele urządzeń, które używamy na co dzień, takich jak telewizory, lodówki, a nawet smartfony, wymagają