dom

Jak nie dać się oszukać kupując nieruchomość?

Osoby, które twierdzą, że na rynku nieruchomości nie ma oszustów, są w błędzie. Niestety, ale takich ludzi nigdzie nie brakuje. Rynek nieruchomości to bardzo specyficzna branża, w której łatwo stać się ofiarą nieuczciwych sprzedawców, a na dodatek stracić ogromną ilość pieniędzy. Dlatego też trzeba unikać takich sytuacji, dzięki czemu będzie można cieszyć się legalnie nowo zakupionym domem lub mieszkaniem. Jak nie dać się oszukać? Między innymi korzystając z usług doświadczonego i sprawdzonego biura nieruchomości w Krakowie lub innym mieście.

Specjaliści w branży nieruchomości

Agenci nieruchomości to osoby, które doskonale znają się na specyfice branży. Co więcej, na bieżąco śledzą oni obowiązujące trendy, jeżeli chodzi o sprzedaż domów i mieszkań, dzięki czemu są w stanie zawsze dopasować oferty zgodnie z oczekiwaniami swoich klientów. Aczkolwiek nie to jest jednak najważniejsze. Znacznie istotniejszy pozostaje fakt, że wszystkie oferty są przez nich w odpowiedni sposób weryfikowane. Żadna agencja nieruchomości w Krakowie nie może pozwolić sobie na to, aby wystawić na sprzedaż dom, mieszkanie czy też działkę, które nie zostały sprawdzone. Jeżeli jakakolwiek nieścisłość wyjdzie na jaw w przyszłości, winą zostanie obciążony pracownik, który nadzorował sprzedaż nieruchomości.

Nieuregulowana sytuacja prawna

O jakiego typu sytuacjach mowa? Chodzi między innymi o nieuregulowaną sytuację prawną. Inwestor wykłada całkiem pokaźną sumę na nowy dom, który pochodzi z rynku wtórnego. Zamieszkuje w nim przez pewien okres, a nagle pojawia się osoba, która rości sobie prawa do tej nieruchomości. Co więcej, dysponuje potwierdzającymi to dokumentami. Czy takie sytuacje są możliwe? Oczywiście, że tak. I to w Polsce, o czym nieraz szeroko mówi się w mediach. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ sytuacja prawna nie została w pełni uregulowana i sprawdzona przed przeprowadzeniem sprzedaży. Dlatego też każdy pracownik agencji nieruchomości w Krakowie i nie tylko sprawdza to w pierwszej kolejności, aby mieć pewność, że pełnia praw przejdzie na klienta, którego reprezentuje.

Ile kosztuje mieszkanie?

Biuro nieruchomości w Krakowie będzie nadzorować, czy mieszkanie, dom lub działka zostały wycenione prawidłowo czy też wręcz przeciwnie – cena została zawyżona. Sam klient nie jest w stanie tego realnie ocenić. Dlatego też lepiej zaufać specjalistom z branży, którzy współpracują m.in. z rzeczoznawcami majątkowymi. To właśnie przy ich pomocy są oni w stanie określić, ile dana nieruchomość jest warta faktycznie – po to, aby nie przepłacać.

Z drugiej strony – pośrednik będzie również sprawdzał dokładnie każdą ofertę, w przypadku której cena jest mocno zaniżona. Sprzedawca może się tłumaczyć, że zależy mu na szybkiej sprzedaży, itd., ale takich przypadków jest niewiele. Zbyt niska cena może okazać się nie lada problemem w przyszłości, dlatego też należy taką sytuację na bieżąco kontrolować, dla własnego dobra i dla ochrony swoich finansów. Biuro nieruchomości w Krakowie pobiera prowizję, ale lepiej się z nią pogodzić. W szczególności, jeżeli chcesz uniknąć ryzyka spotkania z oszustami.